ویژگی های یک بروشور در نمایشگاه

ویژگی های یک بروشور در نمایشگاه

ویژگی های یک بروشور در نمایشگاه

تهیه بروشور تبلیغاتی و یا معرفی محصول در نمایشگاه یکی از اصلی ترین و ضروری ترین بخش تبلیغاتی و بازاریابی جهت برگزاری نمایشگاه به شمار می رود.

هدف از طراحی و چاپ بروشور برای نمایشگاه، معرفی و بررسی آثار، خدمات یا محصولات ارائه شده در نمایشگاه بوده و در جذب مشتری و بازدیدکنندگان تاثیر بسیار بالایی دارد.

نقش بروشور در بازاریابی و تبلیغات

طراحی و چاپ بروشور که یک ابزار تبلیغاتی محسوب می شود به منظور معرفی و بررسی اجمالی یک کالا، خدمات، اثر یا هدف می باشد .

پس از طراحی غرفه نمایشگاهی می تواند یکی ازاصلی ترین روش های جذب مخاطب و بازدیدکنندگان از نمایشگاه باشد.

این ابزار دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیار زیادی بوده و ارائه آن در نمایشگاه ها تاثیر بسیار زیادی در معرفی شرکت، موسسه، کارخانه، محصول، خدمات یا آثار شما خواهد داشت.

بروشور تبلیغاتی یکی از پرطرفدارترین ابزارهای بازاریابی بوده و نقش بسیار مهمی در رونق کسب و کار، موفقیت شغلی و حتی برندینگ شمابرعهده دارد.

باید توجه داشت ارائه هرگونه بروشور در نمایشگاه چشمگیر نبوده و به منظور کسب موفقیت های تبلیغاتی بواسطه آن، نباید از اهمیت ویژه طراحی وچاپ بروشور غافل شد.

لذا به منظور بررسی اهمیت و ویژگی های یک بروشور نمایشگاهی مناسب با ما همراه باشید.

اصول طراحی موفق بروشور در نمایشگاه

قبل از هر چیزی باید توجه داشت یک الگوی ثابت و تکراری به منظور داشتن یک بروشور موفق در نمایشگاه پاسخگو نبوده و طراحی اولیه بروشور با توجه به فاکتورهای بسیار زیادی انجام می پذیرد که امری بسیار مهم و تخصصی است.

یکی از اصول اولیه قبل از شروع طراحی و چاپ بروشور، توجه به گروه سنی و شغل مخاطبین خود می باشد.

بیشتر بخوانید  بسته بندی

قطعا طراحی بروشور در کودک، بزرگسال و گروه میانسالان و مشاغل مختلف تفاوت های بسیار زیادی داشته و توجه به این موضوع، غیر قابل اغماض می باشد.

دومین نکته قابل توجه، نوع محصول یا خدمات شما در غرفه نمایشگاه می باشد.

چنانچه هدف شما برای طراحی و چاپ بروشور به منظور معرفی یک اثر هنری است، توصیه می شود بیشتر فضای بروشور را به عکس تعلق داده و میزان توضیحات و نوشته ها را کمتر نمایید.

بالعکس اگر منظور شما تنها معرفی یک محصول یا خدمات می باشد، بهتر است بیشتر فضای بروشور را به توضیحات و نوشته ها اختصاص داده و تنها بخشی کوچک از صفحات محدود بروشور را به تصاویر اختصاص دهید.

نکته : توصیه می شود تصاویر و متن را در هم تلفیق کرده و هرگز در طراحی و چاپ بروشور تنها از متن و یا تصویر استفاده نکنید؛ زیرا این کار بسیار خسته کننده بوده برای مطالعه مخاطب و اصطلاحآ منجر به مخاطب گریزی می گردد.

 

اهمیت کیفیت کاغذ بروشور در نمایشگاه

نکته دیگر توجه به کیفیت کاغذ مورد استفاده بروشور در نمایشگاه می باشد که در جلب توجه اولیه مخاطب بسیار موثر بوده و نوعی فوت و فن تبلیغاتی به شمار می آید.

با اینکه تهیه بروشور با کاغذهای گلاسه  یا همان روغنی کمی گران تر بوده و احتیاج به هزینه بیشتری دارد، اما تاثیر بسیار قابل توجهی در جذب مشتری داشته و این نکته ای بسیار مهم می باشد.

چاپ و بسته بندی آلتینای01
ویژگی های یک بروشور در نمایشگاه
چاپ و بسته بندی آلتینای05
چاپ و بسته بندی آلتینای04
چاپ و بسته بندی آلتینای03
چاپ و بسته بندی آلتینای02

اهمیت رنگ و تصاویر بروشور در نمایشگاه

اصلی ترین نکته در اصول طراحی، توجه به نحوه چیدمان، ادیت و انتخاب رنگ ها و تصاویر انتخابی می باشد.

رنگ یکی از جذاب ترین اصول تبلیغاتی بوده و تاثیر شگفت انگیزی در موفقیت های تبلیغاتی شما عزیزان دارد.

بیشتر بخوانید  پول | چاپ | پول چیست | تاریخچه چاپ | دستگاه | چاپ پول | دلار

توصیه می شود در انتخاب رنگ اصلی زمینه، رنگ تصاویر و صفحات به نوع کالا و خدمات، توجه داشته و از به کاربردن رنگ های خیلی تیره و یا خیلی تند جدا خودداری نمایید.

استفاده از رنگ های شاد در جلب توجه مخاطب بسیار موثر بوده و البته ترکیب رنگ های گرم و سرد، کار شما را زیباتر و جذاب تر می نماید.

توجه به فونت نوشته ها و نحوه ستون بندی آن ها نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و کمک بسیار زیادی به موفقیت های تبلیغاتی شما می نماید.

توجه داشته باشید ذکر نام، آدرس، شماره تلفن، آدرس سایت و پیج اینستاگرام شرکت، موسسه، گالری و یا شخص بسیار مهم بوده و به عنوان یک رابط یا همان راه ارتباطی میان مشتری و فروشنده عمل می نماید.

طراحی و چاپ بروشور در نمایشگاه معرف اصلی محصول و خدمات شما بوده و با ارائه آن به مراجعه کنندگان و محاطبین، نیاز به توضیحات مداوم کلامی از جانب شما به مشتریان نمی باشد.

انتخاب یک طرح مناسب با رنگ و متن تاثیر گذار، در صفحه اول بروشور در نمایشگاه بسیار حیاتی بوده و تاثیر به سزایی در توجه مخاطب و ترغیب شدن آنها جهت مشاهده صفحات بعدی دارد.

نکته : توصیه می شود حروف مورد استفاده در صفحه اول بروشور، حروف تقریبا بزرگ بوده و تلفیقی از حروف انگلیسی و فارسی باشد.

همچنین درطراحی و چاپ بروشور از رنگ هایی که در ساخت غرفه نمایشگاهی به کار برده اید می توانید برای ایجاد هارمونی بهره بگیرید.

مجتمع چاپ و بسته بندی آلتینای به عنوان یک هلدینگ بزرگ تبلیغاتی در کشور و دارنده گرید A در سیستم رتبه بندی از نمایشگاه های بین المللی و عضو رسمی انجمن صنفی کارفرمایی غرفه سازان ایران می باشد.

بیشتر بخوانید  بروشور چیست | طراحی بروشور | چاپ بروشور | بروشور | چاپخانه

غرفه سازی آلتینای برای برندهایی که می خواهند در محیط نمایشگاه تاثیر متمایزی در ذهن بازدید کنندگان ایجاد کنند.

غرفه سازی آلتینای با داشتن بیش از 2 دهه تجربه در زمینه غرفه سازی نمایشگاهی ودکوراسیون داخلی در طراحی و ساخت با داشتن تیمی های مجرب از طراحان معمار، پیمانکاران و مهندسین ناظر ممتاز در زمینه دکوراسیون نمایشگاهی و داخلی به محیط شما هویت می بخشد.

غرفه سازی آلتینای ، با هدف ارائه خدمات خاص در صنعت غرفه سازی امروزه با اجرای بیش از ۳۰۰۰ غرفه نمایشگاهی و بیش از ۲۰۰ پروژه دکوراسیون داخلی توان اجرایی تا ۴۰۰۰ مترغرفه سازی در هر نمایشگاه را دارد.

با تکیه بر دانش و تجربه در این صنعت نسبت به سایر همکاران پیشرو می باشیم.

بعد از 2 دهه سابقه، فراز و نشیب ها، غرفه سازی آلتینای با حفظ کلاس جهانی قیمت مناسب با کیفیت تجربه های خود را با کمال افتخار در اختیار مشتریانش می گذارد.

غرفه سازی آلتینای تا آخرین لحظه با مشتری مداری منحصر به فرد تجربه ای ناب و تکرار نشدنی در زمینه ی طراحی و اجرای غرفه شما را یاری می کند.

تا مشتریان ما بتوانند مزیت رقابتی خود را به رخ دیگران بکشانند و نه تنها مخاطب هایتان را جذب کنید بلکه تجربه ای فراموش نشدنی و یک تاثیر پایدار را رغم بزنید.

ما برای شما یک تجربه ی به یاد ماندنی خلق خواهیم کرد که با برند شما و اهداف شما آغاز شده و سپس به آن طراحی چشم گیر و ایده های خلاقانه اضافه می کنیم تا به برندتان روحی تازه  ببخشیم و تصویری ماندگار از شما در ذهن مخاطبان حک کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید