دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

پیش از اینکه به هولوگرام و استعمال آن بپردازیم باید بگوییم، فناوری هولوگرام یک طرح ریزی سه بعدی است که بدون به کارگیری تجهیزات ویژه ای مانند دوربین یا عینک قابل مشاهده است. یک تصویر هولوگرافی شده را می طاقت از زوایای مختلف رویت و در رویت نظاره گر به نظر می رسد که بصورت واقع بینانه جنبش می کند. تصاویر هولوگرافی می توانند ایستا باشند ، مانند هولوگرام یک فرآورده ، یا ممکن است آنها دنباله های متحرک باشند که توسط کسان گوناگون همانند یک فیلم قابل نگریستن هستند.

 

 

تکنیک چاپ هولوگرام، ایجاد توهم از عمق

تکنیک چاپ هولوگرام باعث برپایی توهم از عمق می شود: به نظر می رسد یک تصویر دو بعدی بسته به روش تابش نور بر روی آن ، سه بعدی است. از آنجا که هنوز برپایی یک تصویر 3D واقعی در سطح صاف امکان پذیر نیست ، چاپ هولوگرام صنعتی به لمینیت هولوگرافی متکی است که به چهره حرارتی به سطح کارت وصل شده است. می نا از هولوگرام های استاندارد از پیش چاپ شده (مانند روبان های EDIsecure ماتیکا) و همچنین هولوگرام های سفارشی بهره‌گیری کرد که منحصراً برای مطابقت با مشخصات شما ساخته شده اند. ما می توانیم از چاپ هولوگرام برای محافظت در برابر جعل حداکثر بهره‌گیری را ببریم.

تصادفی نیست که هولوگرام های سفارشی به طور مفصل در اسناد حساس مانند نشانه های کارمندان یا اسناد امنیتی و همچنین کارت های بدهی یا اعتباری اعمال می شوند. به طور مانند ، اسناد دولتی – به عنوان مثال ، تصدیق (رانندگی) های رانندگی ، شناسنامه های ملی و گذرنامه ها – برای محافظت از این اسناد در روبرو کپی های غیرقانونی به چاپ هولوگرافی تکیه می کنند.

بیشتر بخوانید  فاکتور چیست | طراحی | چاپ | صحافی | تحویل فوری | کاربن لس

به عنوان یک اقدام امنیتی ، کپی و چاپ دوباره یک هولوگرام شغل بسیار کاستی است. علاوه بر این طریق های چاپ معمولی ، مانند فتوکپی یا چاپ ساده ، نمی توانند چاپ هولوگرافی را سپریدن دهند پس ، هولوگرام های باز فرآوری شده اغلب از عقیده بصری جدا می شوند و یک چیره دست معمولاً می تواند یک کارت تقلبی را با چشم غیر مسلح تشخیص دهد. درمجموع ، چاپ هولوگرافی یک پیشگیری قابل اعتماد جعل است.

به عنوان یک مزیت اضافه ، لمینت هولوگرافی از عقیده بصری قابل پروا و براق و زیباست و می تواند به ارزش درک شده کمک کند ، و همچنین سطح بالاتری از امنیت را برای مشتریان خود فراهم می آورد.

بهینه سازی خرج ها و طول عمر کارت ها با روش هولوگرافی

یک ”اثر جانبی” سایر از چاپ هولوگرافی با استفاده از یک ماژول لمینیت، افزایش دوام کارتهای شما است. چه شفاف ، مات یا هولوگرافیک – یک لمینت مایه افزایش پایداری کارتهای شما در مساوی آسیب زدن به آب و لکه دار شدن می شود ، فلذا می توانید از تکرار مجدد کارتهای معمولی جلوگیری کنید. بنابراین ، شما می توانید کارت های تغییر ناپذیر و قشنگ در مساوی تقلب برپایی کنید.

اکنون که ما فهم بهتری از روش عملکرد فناوری هولوگرام کسب کرده ایم ، دستور دهید نگاهی به موارد دیگری که تحت تأثیر هولوگرام پیمان دارد ، بیاندازیم :

جالب ترین عملکرد ها و کاربرد های هولوگرام

امنیت پیشرفته

اگر می خواهید ببینید که چگونه هولوگرام برای شفا امنیت بهره‌گیری می شود ، کیف پول خویش را مفتوح کنید. اسکناس ، کارت شناسایی و کارتهای اعتباری همه در سالهای تازه هولوگرام امنیتی را تصویب کرده اند. هولوگرام هایی همانند اینها برای برپایی و جعل به ساز و برگ گران بها زیاد پیچیده نیاز دارند. نسل جدید هولوگرام های امنیتی دارای خاصیت های مختلفی از قبیل تصاویر تمام رنگی و سه بعدی ، عکس ها متحرک ، متن های سفارشی شده شخصی و عدد سریال ها است که کل این موارد تکرار غیرقانونی را نزدیک نشدنی-ناشدنی می کند.

بیشتر بخوانید  انواع لیبل و کاربرد های آن | چاپ لیبل | فوری | پشت چسب دار

سرگرمی و بازی

سرگرمی هولوگرافی دیگر فقط یک رویای علمی تخیلی نیست. یگانه از بارزترین کاربردهای این تکنولوژی در سالهای اخیر استفاده از آن در کنسرت ها بوده است. ستارگان ماضی می توانند دوباره زنده شوند و بار سایر با اجرای هنرمندان امروزین روی صحنه بروند.

این نمایشگرها وانگهی می توانند برای اجرای زنده در جایی که نوازندگان از نظر جسمی حضور ندارند ، کاربرد شوند ، در برابر تصویر خود را منتقل می کنند لغایت در مقابل مخاطب ظاهر شوند.

در گویه بازی ، جدول نمایش هولوگرافی که دستور می دهد بازی های چند نفره در سررسید راستین باشد ، قبلاً باره تست قرار گرفته است. سازندگان وانگهی در حال ادغام این فناوری در نسل بعدی نمایشگرهای هوشمند هستند که امکان بازی سه بعدی قابل حمل را فراهم می آورد.

هولوگرام و استعمال آن در کلاس درس

یکی از جالب ترین کاربردهای هولوگرام شفا تجربه آموزشی است. به هدف همکاری هرچه اغلب نزاکت آموزان ، از آموزش های دیجیتال تعاملی در مدارس استفاده می شود. این ترکیب اطلاعات دیجیتالی و دنیای راستین به عنوان درستی مختلط شناخته می شود.
همچنین موضوعات پیچیده را می تاب با به کارگیری تصاویر هولوگرافی که فرهنگ آموزان می توانند با آنها تعامل داشته باشند ، تعلیم داد. به عنوان نمونه ، فرهنگ آموزان می توانند در طول تاریخ ، خرابه های ساختمان کهن را کشف کنند ، یا ذرات اتمی فردی و شیوه رفتار آنها را تماشا کنند.

هولوگرام و استعمال آن صنعت بهداشت و درمان

پزشکان و بیماران به طور یکسان از کاربردهای جدید رادیولوژی هولوگرام در صنعت پزشکی بهره مند می شوند. نوع دیتا های تهیه شده بدست تکنیک های نوین تصویربرداری همانند اسکن های MRI و CAT را می نا به راحتی در اطلاعات دیجیتالی ترجمه کرد. به طور سنتی ، پزشکان این داده ها را در صفحه های رایانه ای در برش های 2D نگریستن کرده اند. تکنولوژی هولوگرام پزشکی امکان تصویری کامل سه بعدی از اندامهای درونی و بدن را فراهم می کند. این امر به پزشکان توانایی اکثریت در معاینه مرض ها و صدمات در بیماران خاص می دهد و به تشخیص ریزبین تر منجر می شود.

بیشتر بخوانید  تفاوت اصلی هولوگرام و هولوگرافی | چاپ هولوگرام | طراحی و چاپ

این تکنولوژی همچنین در گویه جدید برنامه ریزی پیش از جراحی قابل بهره‌گیری است. پیش از اتمام نخستین برش ، جراح می تواند همه دوره عمل را به طور کامل تجسم کند. با فهمیدن اینکه دقیقا چه برش های دقیقی باید ایجاد شود ، بخت نتیجه کامیابی آمیز بسیار شفا می یابد.

فناوری باره استفاده در طراحی و ثبت هولوگرام به سرعت در سالهای پسین ترقی کرده است. این تکنیک های جدید اجازه می دهد لغایت مدل های متقاعد کننده و تعاملی به طور فزاینده ای نمایش داده شوند و انتظار می رود بعدها نیز مفصل تر شود.

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

دانستنی های هولوگرام و کاربرد آن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید