اسپان باند

اسپان باند

اسپان باند

پارچه­‌ی اسپان باند چیست؟

اسپان باند در زمره­‌ی منسوجات بی­‌بافت و از جنس پلی‌­پروپلین است. اسپان باند به نام­‌هاى پارچه­‌ی یک­‌بار مصرف، بى­‌بافت، نبافته، لایه­‌ی سوزنى، نبافته­­­‌ی سوزنی و نبافته­‌ی اسپان نیز شناخته می­‌شود.

این پارچه، مانند پارچه­‌های معمول تاروپودی از الیاف انواع نخ نیست، بلکه از الیاف پرس برپایی شده است. پارچه­‌ی اسپان باند با ضخامت­ و وزن­‌های مختلفی فرآوری می‌­شود، از این رو به بی‌­بافت یا نبافته شهرت دارد. برای فهم بهتر از مفهوم واژه‌­ی منسوجات بی­‌بافت، می­‌توانید نوع بافت نمد و موکت را در نظر بگیرید.
مصارف پارچه­‌ی اسپان باند آنقدر بسیار است که کل با آن سر و شغل دارند. این پارچه در تولید چای کیسه­‌ای لغایت صنایع نظامی به شغل می­‌رود. اکثر افراد در طول روز با این پارچه راز و شغل دارند، ولی یا نام آن را نمی‌­دانند یا با آن آشنایی ندارند.

نحوه­‌ی تولید پارچه­‌ی اسپان­ باند
در فرآیند تولید پارچه­‌ی اسپان باند، مواد اولیه در دستگاه اکسترودر وارد می­‌شوند. بعد از ذوب، پلی­‌پروپلین وارد مجموعه‌­ای از سوزن­‌های سرنگ‌مانند می‌شود که با تنگنا وارده از طرف اکسترودر مایه خروج مواد مذاب به چهره الیاف بسیار باریک به شکل رشته‌های فیلامنت­‌ می­‌شود. فیلامنت­‌ها بعد از خنک شدن به شکل آیرودینامیک روی نقاله­‌های خط تولید، کش داده شده و لایه­‌های اسپان فرآوری می­‌شود.
کارخانه­‌های تولید پارچه­‌ی اسپان­ باند
پارچه­‌ها­ی اسپان­ باند فرآوری شده در شهرهای ملایر، همدان، تبریز، تهران، اصفهان، یزد، مشهد و کلاردشت بیش­تر سرشناس هستند و اکثر کارخانه­‌های تولیدی این گونه پارچه در این شهرها قرار دارند.
ویژگی­‌های پارچه­‌های اسپان باند
فاکتورهایی که انواع پارچه­‌های اسپان باند را از یکدیگر جدا می­‌کند، شامل موارد زیر است:
وزن ( گرماژ )
عرض
رنگ­‌بندی
طول هر رول
همچنین پارچه­‌های اسپان باند ممکن است ویژگی­‌های زیر را داشته یا نداشته باشند:
آب­‌گریز
آب­‌دوست
ضد آب یا واترپروف
چاپ­‌دار یا ساده
آنتی­‌باکتریال
آنتی­‌یووی
لطافت
قیمت گونه ها پارچه­‌های اسپان­ باند
لیست قیمت فروش گونه ها پارچه­‌های اسپان­ باند که به بی­‌بافت و یکبار مصرف نیز شهره هستند، با توجه به عرض، گرماژ و نوع رنگ متفاوت است. در خرید عمده­‌ی این پارچه باید با پروا به گونه مصرف، گرماژ و پهنا باره نظر را خریداری کنید. برای انتخاب صحیح نوع ریزبین پارچه­‌ی اسپان باند برای هر مصرفی می­‌توانید مقاله­‌های بعدی در این رابطه را مطالعه کنید.
رنگ و چاپ روی پارچه­‌ی اسپان­ باند
پارچه­‌ی اسپان­‌باند در رنگ­‌های گوناگون تولید می­‌شود. می­‌توان از این نوع پارچه به چهره ساده کاربرد کرد، یا طرح مد نظر را روی آن چاپ کرد.
چاپ روی پارچه­‌ی اسپان­ باند به دو صورت چاپ سیلک و فلکسو سپریدن مى­‌شود. چاپ فلکسو نسبت به گونه سیلک سریع­‌تر، ارزان­‌تر و از لحاظ اقتصادی با صرفه­‌تر، ولی کیفیت رنگ در چاپ سیلک بهتر است. البته در متراژهای پایین از لحاظ بودجه­‌ی مصرفی، استفاده از چاپ سیلک به صرفه‌تر است.
پارچه­‌های اسپان باند چندلایه
این گونه پارچه به چهره لایه­‌ای نیز تولید می­‌شود؛ معمولا بین یک تا سه لایه. در اسپان­ باند لایه­‌ای، تعداد لایه را در کنار s نمایش می‌دهند. برای مثال به اسپان­ باند سه لایه ۳s یا sss مى­‌گویند که لایه­‌ی وسطى آن از مواد مردم بلون است. ملت بلون ( Meltblown ) یگانه از گونه ها منسوجات بی بافت است که ظرافت الیاف پارچه و قدرت نفوذ‌ناپذیری زیاد بالا در برابر مایعات آن را تبدیل به احد از پرمصرف‌ترین گونه ها منسوجات بی‌بافت کرده است. ماده‌ی اولیه‌ی اصلی در فرآوری پارچه ملت بلون همچون پارچه‌ی اسپان باند، پلی پروپیلن است.
معمولا اسپان­‌هاى چهار لایه را ssss یا sms می­‌نامند. این نوع اسپان­ باند از نفوذ باکتری و گونه ها میکروب­‌ها جلوگیرى می­‌کند و در فرآوری ماسک، گان جراحی و سایر موارد بهداشتی به شغل می­‌رود.
کاربرد گونه ها پارچه­‌های اسپان­ باند
کارگاه­‌های تولیدی با توجه به نوع مصارف می­‌توانند به حوزه­‌های گوناگون این پارچه­‌ی پرمصرف ورود کنند. لازم به بیان است برای ورود به این تولیدات به دستگاه دوخت، برش، دوخت حرارتی و دستگاه چاپ پارچه­‌ی اسپان­ باند نیاز است.
در اینجا به صورت تیتروار، موارد مصرف انواع پارچه­‌های اسپان­ باند بیان می­‌شود:
الف ) مصارف پزشکی و بهداشتی
دستمال خیس و بهداشتی، لباس اتاق عمل و جراحی، زیرانداز، روانداز و جامه بیمار، کلاه و ماسک، لباس یک­‌بار مصرف، روکش کفش و تجهیزات، ساک وسایل، رویه­‌ی بهداشتی پوشک و نوار بهداشتی، لایه­‌ی هیدروفیل.
ب ) مصارف کشاورزی
بسته‌­بندی کود، محصولات و انواع مرکبات، پوشش گلخانه، آبیاری و ممانعت از مصرف بسیار آب، بازدارندگی از سرمازدگی زمین و محصولات، پوشش زمین­‌های زراعی، تربیت قارچ، دامداری و مرغداری.
پ) مصارف صنایع اتومبیل­‌سازی
تزیینات درونی خودرو، کاور و چادر، خطوط رنگ، صداگیری.
ت) صنعت مسیر و ساختمان
دیوار کاذب، قالب­‌بندی، تثبیت خاک و راه­‌سازی، لوله­‌گذاری به عنوان شانه، روکش ساختمان­‌های نیمه­‌ساخته، دکوراسیون.
ث) صافی­‌های صنعتی
فیلترهای صنعتی، فیلترهای ریزبین مانند HEPA، پالایه مایعات همانند صنایع نوشابه­‌سازی، صنایع شیر و دامداری.
ج) صنایع بسته­‌بندی و کاور
بسته­‌بندی مواد غذایی، میوه، برنج، حبوبات، چای، کیف، کفش و اسکناس، ساک تبلیغاتی، صحافی، کاور کت و شلوار، روکش مبل، ابزارها خانگی، ماشین‌آلات، رایانه و ابزارها جانبی، جلد سی­‌دی و روکش راز رسید و کتاب.
چ) پیرامون زیست
رفع آلودگی نفتی در دریاها، محافظت فیزیکی، زیرانداز قفس کبوتران و حیوانات خانگی.
ه) موارد متفرقه
تولید انواع تشک، بالش و لحاف، صنایع فرآوری فلزات برای فیلتر، تراشکاری، قاب­‌سازی عکس، تابلو فرش، دستمال­‌های صنعتی و خانگی، فرآوری چادرهای صنعتی، تولید کیسه­‌ی جارو برقی، ست رومیزی، آستر لباس، زیرانداز بشقاب و سینی، صنایع لمینت، جاجیم لمینت شده برای کیف و کفش، صنایع نظامی، تولید کیف و کفش و غیره.
نحوه خرید و بازار پارچه اسپان باند
یکی از مهمترین موارد در خرید عمده پارچه های اسپان باند داشتن فهرست بها فروش انواع پارچه های نبافته سوزنی اسپان باند است. فهرست بها خرید پارچه اسپان باند از کارخانه های تولیدکننده مختلف در گونه ها وزن ها ( گرماژ ) را می طاقت از سایت هاى اینترنتی معتبر، مرکز نمایندگی فروش تولیدکنندگان پارچه های اسپان باند ( سوزنى نبافته ) و یا از بازارهای شهرهای بزرگ از دسته بازار پارچه اسپان باند تهران، اصفهان، یزد، مشهد و تبریز دریافت کنید.
امروزه به انگیزه کاربرد بالای منسوجات و پارچه های اسپان باند بی بافت، بازار خرید و فروش پارچه سوزنی اسپان باند یا پارچه های نبافته لایی سوزنی بسیار داغ است. از جست و جوهای مختلف سایت گوگل حول قیمت خرید و فروش پارچه اسپان باند بیمارستانی، مرکز فروش پارچه اسپان باند سوزنی نبافته، فهرست کارخانه ها و شرکت های تولیدکننده، فروش پارچه اسپان باند تهران و غیره، می تاب گرفتن که کاربران زیادی در جستجوی این پارچه پرمصرف هستند.
یکی از راه های خرید رولی و عمده­‌ انواع پارچه­‌های اسپان باند، مراجعه به روچی بازار است. لیست قیمت گونه ها پارچه­‌های سوزنی اسپان‌ باند ( یک‌بار مصرف ) این مرکز فروش می­‌تواند نخستین قدم برای خرید شما باشد.
منظور از اسپان باند سه لایه چیست؟
دستمال کاغذی را در نظر بگیرید که به چهره دو لایه مجموعاً قرار گرفته اند و ما با جدا کردن فقط این دو لایه را خوهیم دید،پارچه های نبافته را مثل دستمال کاغذی مجموعاً پیمان می گیرند و پرس می شوند با حرارت و گرما ،به هرکدام از این لایه ها S گفته می شود اسپان سه لایه را SSS گفته می شود،SSS: پلی پروپیلن خالص به عنوان ماده اولیه. پس از سه لمس S ، آنها به طور همزمان در یک نورد گرم و گرم چرخانده می شوند. یکنواختی و انعطاف پذیری بهتر از S / SS.
پارچه های غیر بافته شده SSS بر روی مواد بهداشتی اعمال می شود: پوشک ، لایه های آبدوست دستمال های بهداشتی ، فیلم های پایه کامپوزیت و موارد مشابه.
پارچه های غیر بافته SSS در بهبود های پزشکی استفاده می شود: پوشاک جراحی ، لباس نگهبان ، کلاه ، ماسک ، پوشاک ایزوله ، نوار و غیره.
پارچه نبافته SSS برای محافظت بهره‌گیری می شود: پارچه برای مصارف زراعت ، کنترل آفات گیاهی ، محافظت از سرما ، پوشش ضد آفتاب و غیره
پارچه های نبافته SSS در بسته بندی ها استفاده می شود: کاور کت و شلوار ، کیف خرید ، کیسه های هدیه ، کیف های آویز ، کیسه خواب ، روکش احد و غبار ، بسته بندی دانه ، چرم کفش ، کیف ، تشک ، روکش مبل ، صندوق های احتکار و اتومبیل ، دکوراسیون خانه ، ضد آب ، کویل های فیلتر ، کناره جاده ، آمدوشد و غیره
از چه اسپان باندی برای تولید ماسک استفاد می شود؟
برای تولید ماسک های سه لایه پزشکی معمولا از پارچه های اسپان باند و بایکو وملت بلون و ترمو باند و ماسک های پارچه ای از پارچه های تترون و ترگال و کجراه اسفاده می شود ،در مورد اسپان باند برای ماسک سخ لایه از اسپان باند ۳۰ و ۲۵ گرم با پهنا ۱۷٫۵ و ۱۸٫۵ و۱۹٫۵ سفید و خویش رنگ کاربرد می شود به به اتفاق یک لایه ملت بلون ،برای ماسک های تک لایه از اسپان باند ۶۰ گرم سفید و نفتی و ابی صریح و رنگی با پهنا ۲۰ استفاده می شود
پارچه اسپان باند بیمارستانی چیست؟
پارچه اسپان باند بیمارستانی برا یتولید ملحفه با پهنا ۱۲۰ و برای تعبیه گان با رنگ های سرمه ای صریح و صورتی صریح یا سرخابی و سفید با گرماژ ۳۵ و ۳۸ و ۴۰ گرم فرآوری می شود ،پارچه اسپان باند بیمارستانی یا ss یا sss از ارزان ترین پارچه های تولید پوشاک بیمارستانی و جایگزین پارچه های تترون بیمارستانی و فلامنت پنبه بیمارستانی و فلامنت فلامنت شده است.
20 orig
22 orig
23 orig
45 orig
55 orig
403577 3197 20180801 o
14722901717867
non woven fabrics 600x557 1
unnamed 1
unnamed
یکبار مصرف.jpg اصفهان ارزان
نانوون
اسپان باند
unnamed 2 5
unnamed 1 5
spunbond non woven fabric 415
s l400 1
shopping non woven d cut bag 500x500 1
rsz 6non woven bag series
prd 1255777 INLIFE 3 Ply Non Woven Disposable Face Mask with Ear Loop Blue 30 Masks Pack of 2 c l
pp non woven fabric roll 500x500 1
pp non woven fabric 500x500 1
nonwoven graf
Non woven Fabrics Bags
non woven fabric roll 500x500 1
non woven fabric bags 1573904694 5158098
Non Woven bag 30x36x14cm 06
non woven pp medical surgical face mask making raw material wholesale 01 bg 06
non woven
H941ea8c8e5f64ea9979f3be9f6c04b2cf
disposable non woven shoe cover 500x500 1
BGTS013 80gsm A3 Non Woven Bag 1 600x600 1
bag 600x579 1
b7b6a08b395d12397dcaf1e3dc484237
a22522 1 1024x683 1
1154large
612dd8e4 298b 46b2 9164 7c876cebe24c
6c0e2cdb70e1
5 kg non woven d cut bag 500x500 1
1pc non woven grocery foldable bag shopping
بیشتر بخوانید  چاپ چیست | چاپخانه | چاپ سیلک | چاپ افست | چاپ دیجیتال | چاپ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید